Pohlavní nemoci

Autor: Tom Lexís | 10.12.2009 12:15 | 0 komentářů | Přečteno: 2985 krát

Kapavka


Příznaky: Časté močení, pálení a řezání při močení, žlutavý až zelenavý výtok, začervenalé ústí močové trubice. Jindy jen po ránu se možná objeví na vrcholu penisu hnisavá kapička (pokud na toaletu nechodíte ještě v polospánku, nemůžete ji přehlédnout). Dobrým znakem je i špinavé spodní prádlo.

O co jde: O bakterii Neisseria genorhoeae, která přežívá v močové trubici a u žen i ve vagině.

Co vám hrozí: Chronický zánět prostaty.

Kde se můžete nakazit: Přenáší se pouze pohlavním stykem

Léčba: Bakterie kapavky je citlivá na drtivou většinu antibiotik, takže si stačí zajít jen k praktickému lékaři, nasimulovat angínu a kapavku si samovyléčit. "Přesto se doporuje návštěva specializovaného lékaře.

Syfilis


Příznaky: Tvrdý vřídek kdekoli na penisu, který se nehojí. Může připomínat i ranku, na rozdíl od ní ale nebolí!

O co jde: syfilis v těle vyvolává zákeřná spirocheta Treponema pallidum, pohyblivá bakterie spirálovitého tvaru.

Co hrozí: Motání, zapomínání, podivná chůze, psychická i fyzická degradace a nakonec smrt.

Kde se můžete nakazit: Stejně jako kapavka se přenáší pouze pohlavním stykem.

Jak poznáte nakaženou ženu: V prvním stadiu podle vřídku na genitáliích, análním otvoru nebo rtu, druhé stadium se projevuje vyrážkou po těle.

Léčba: Pokud nakažený nepřijde příliš pozdě, měla by mu zabrat injekce penicilinu za hospitalizace v nemocnici.

Trichomoniáza


Příznaky: Objeví se tři až třicet dní poté, co se nakazíte. A nejspíš je nepřejdete bez povšimnutí. Onemocnění se projevuje dost bouřlivě. Budete mít tekutý, většinou průhledný a velice hojný výtok, který zapáchá po rybině.

O co jde: O onemocnění, které způsobuje parazit bičinka poševní.

Kde se můžete nakazit: Přenáší se pohlavním stykem, chytit se dá ale i v bazénu, z vypůjčeného použitého spodního prádla (?) nebo z vlhkého ručníku.

**Jak poznáte nakaženou ženu: Bezpečně – podle masivního a po rybách velmi zavánějícího výtoku.

Léčba: Trichomoniázy se nakažený zbaví celkem snadno. Stačí jen brát dva až tři týdny lék zvaný Metronidazol. Současně s ním, se ale musí léčit i všichni jeho partneři!

Genitální opar


Příznaky: Pnutí, svědění a vznik klasického oparu, stejného jako na rtu, až na to, že ho objevíte na žaludu.

O co jde: O Herpes simplex virus uložený v nervových uzlících u míchy, který si sem tam vycestuje ven.

Co vám hrozí: Že budete absolutně nesmyslně nařčen manželkou z nevěry.

Můžete se vymluvit: Výskyt tohoto oparu neznamená, že jste se nakazil třeba před týdnem. Nakazit jste se mohl před deseti lety klidně od své ženy – a to i v případě, že ona nikdy viditelný opar na genitáliích neměla. Nejčastěji se objevuje po dlouhotrvajícím stresu nebo únavě.

Léčba: Zajděte do nejbližší lékárny a zakupte si mastičku na opar. Třeba Vectavir.

Jak poznáte nakaženou ženu: Nemá-li genitálie poseté opary, tak nijak. Ale nedělejte si hlavu, pokud jste spal s jakoukoli ženou bez ochrany a nebyla předtím panna, je pravděpodobnost, že tuhle chorobu vlastníte, veliká.

Chlamydie


Příznaky: Časté močení, pálení, řezání při močení, bolest penisu nebo nadvarlete. Pozor: časem se někdy potíže částečně ztlumí, částečně si na ně i zvyknete.

O co jde: O zřejmě nejrozšířenější sexuálně přenosnou nemoc na celé planetě.Je to bakterie, která se na rozdíl od ostatních množí uvnitř buňky, a tak na ni nestačí běžná diagnostika ani běžná léčba.

Co vám hrozí: Záněty prostaty, nadvarlete, ztráta erekce, neplodnost.

Můžete se vymluvit: Získat ji můžete z ručníku, ale i z bazénu nebo rybníku.

Léčba: „Normálním“ vyšetřením není bakterie Chlamydia trachomatis zjistitelná, a tak se vám může stát, že vám lékař předepíše prášky na jiné bakterie, problémy ustoupí a pak se znovu vrátí. Na jejich vyléčení je ale zapotřebí brát zcela zvláštní antibiotika. V některých případech ani ony stoprocentně nezabírají, a tak je nutné pomoci imunitnímu systému preparáty, jako je například Wobenzym.

Jak poznáte nakaženou ženu: Samotná chlamydie výtok nezpůsobuje, hledejte spíš zarudnutí u močové trubice, většinou ale na první pohled nepoznáte vůbec nic.

Virus HPV


Příznaky: Stejně jako u genitálního oparu nemusí být léta vůbec žádné, když už se ale projeví, tak v plné kráse – v podobě měkkých, někdy i dost velkých bradavic až květákovitého tvaru, které se usídlí na vašem penisu (tedy to je vážně víc než hnusná představa).

O co jde: O virus, který sice nepatří mezi klasické pohlavní choroby, ale přesto postihne každý rok ve světě asi milion lidí.

Co vám hrozí: Někdy i rakovina penisu.

Můžete se vymluvit: No jasně, promluvte si s manželkou na téma: já vždycky věděl, že jsi za studentských let nebyla zrovna svatá, ale tohle jsi už vážně přehnala.

Léčba: Na bradavice žádné běžné léky nejsou, takže vám je odstraní pomocí laseru nebo skalpelu.

Jak poznáte nakaženou ženu: Pokud nemá květákovité výrůstky, tak jedině pomocí jasnovideckých schopností. Největší průšvih je, že virus HPV prostupuje latexem, takže vás před ním neochrání ani kondom. Ale co, i celoživotní věrnost může být, ach jo, inspirativní.

A nakonec příběh ze života, co se také může vyklubat z pohlavní nemoci. Vyprávěl ho Josef Čechák, který se prý popisovaného děje nezúčastnil. Ale to nakonec není ani důležité.

„V dobách socialistického budování jsem dostal lákavou nabídku na práci v zahraničí, v Sýrii. Kromě exotiky mě lákaly samozřejmě peníze, měl jsem už tehdy rodinu, takže jsem nabídku přijal. Odjelo nás tam osm dělníků, abychom zprovoznili nový cukrovar. Odloučení bylo plánované na osm měsíců, což u chlapa udělá své. Samozřejmě jsme pokukovali po holkách, ale několik týdnů jsme dokázali udržet ve svém povědomí slova jako věrnost, vzpomínky na manželku a podobně. Pak už jsme to ale nevydrželi a vyrazili jsme za místními děvčaty do nedalekého města. Nejdříve jsme zašli do restaurace, pořádně se posilnili, a pak se stavili v takovém tom domě, kde muži hledají rozkoš. Asi dva dny po noci plné vášní nám všem do jednoho naskákala nehezká vyrážka. Vyhledali jsme tedy místního lékaře, který nás diskrétně, tudíž za hotové, začal léčit. Ani po dvou měsících ale nedošlo k ústupu příznaků.
Jeden kamarád se odhodlal a zaplatil si letenku do Čech. Zašel ke známému kožnímu lékaři, který vyrážku diagnostikoval jako nějakou alergii, s největší pravděpodobností na jídlo. Když si nechal převyprávět celý příběh, pochopil: syrský lékař nás postižené neléčil, ale dával nám mast, která zarudlá místa s vyrážkou udržovala stále čerstvá – aby mu nevyschl vítaný zdroj příjmu. Náš obětavý kamarád se vrátil z Prahy se suchým zásypem a do tří dnů jsme měli po problémech. A syrské holky nám zůstaly ukradené.“ Z toho vyplývá, že návštěvu opravdového specialisty nemá smysl odkládat.

Hodnocení: 2.5/5 (35 hlasů)

Komentáře (0)

Přidat komentář

Odeslání komentáře
Pro tučné písmo použijte [B]text[/B] pro kurzívu [I]text[/I]
Smajlíci: :-) ;-) :-( :-D :-! 8-) :-/ *WALL* *ROFL* *LOL* *YES*

© Copyright 2008 - 2010 Portik.cz - all rights reserved, realizace Live trading, s.r.o.
Nezodpovídá za kvalitu, zdroj a prává všech uveřejněních referátů !