Rammstein

Autor: Jana Malá | 22.9.2010 19:22 | 1 komentářů | Přečteno: 4546 krát

RAMMS+EIN Kapela Rammstein se začala skládat začátkem roku 1994. Její vznik iniciovali kytarista Richard Kruspe, bubeník Christophem Schneider a baskytarista Oliver Riedel. Později se k nim přidali klávesák Christian 'Flake' Lorenz, kytarista Paul Landers a zpěvák Till Lindemann. Název skupiny je odvozen od malé vesničky Ramstein v Německu ve které má jednu ze svých základen americká armáda. Ta v roce 1988 uspořádala leteckou přehlídku, při které se jedno z letadel zřítilo a způsobilo neštěstí, které si vyžádalo více než 80 lidských životů. Tehdy ještě bezejmenná kapela o tom složila písničku podle které jim známí začali říkat Ramstein. Aby se odlišili od místa katastrofy, přidali si ještě jedno písmenko 'm' navíc. S trochou sebezapření se tento název dá přeložit do češtiny jako 'beranidlo'.

RAMMS+EIN Šestice východoněmců (Paul Landers se narodil v Bělorusku, ale vyrůstal v Německu) zaujala na koncertech pyrotechnickými efekty, jež připravuje Till Lindemann (má na to certifikát) a dokonale sladěnými kostýmy. Jejich prvním demosnímkem byla skladba "Schwarzes Glas". Své první album šestice nahrávala v březnu roku 1995 ve Stockholmu ve studiích firmy Polar-Studio, za dohledu producenta Jacobea Hellnerea známého spolupráci se švédskou skupinou Clawfinger, které Rammstein zprvu dělali předkapelu na jejich koncertech. V říjnu 1995 se na pultech objevil jejich první singl "Du riechst so gut" a zhruba měsíc poté albový debut "Herzeleid". Již tehdy začaly zaznívat první kritické hlasy, zda se náhodou nejedná o fašisticky orientovanou skupinu. Jako jeden z důkazů byl omílán i nevinný obal prvního CD, který prý zobrazuje postavy čisté árijské rasy. Kapela se však těmto útokům bránila tím, že stojí zcela mimo politické dění a že se do ní ostatní navážejí jen proto, že jsou Němci. V říjnu 1995 Rammstein vyrazili na první turné a po měsíční pauze se představili i mimo Německo jako předkapela Clawfinger v pražském Edenu. V prosinci 1995 si zopakovali šňůru po Německu na které už nebyli pouze předkapelou, ale hlavními hvězdami večera.

Celosvětový úspěch kapely svým způsobem započak v srpnu 1996 režisér David Lynch, který zařadil jejich skladby "Heirate mich" a "Rammstein" na soundtrack Lost Highway. Rammstein se ocitli ve společnosti takových hvězd jako jsou např. Marilyn Manson, David Bowie, Nine Inch Nails nebo Angel Badalamenti.

RAMMS+EIN 27. září 1996 skupina odehrála svůj stý koncert v berlínské aréně zvaný "100 Jahre Rammstein" a v listopadu 1996 šestice odjela na Maltu připravovat druhé elpíčko "Sehnsucht", jež se na pulty dostalo v červenci 1997. K velmi dobře přijatým videoklipům patří zejména "Engel", vzniká remix skladby "Stripped" od Depeche Mode. Po natočení nová verze "Du Reichst So Gut", nazvané "Du Reichst So Gut ´98" se Rammstein vydali turné po Americe a po západní Evropě. Pak vyšla singlová kolekce "Original Single Kollektion".

V srpnu 1998 bylo v Parkbuhne Wuhlheide u Berlína natočeno před 17ti tisíci diváky vystoupení "Live Aus Berlin", jež se v podobě živého cédéčka dostalo k fanouškům v srpnu 1999 a o tři měsíce nato vyšlo i jako koncertní DVD. Téhož roku o sobě Rammstein dávají celosvětově vědět svoji skladbou "Du Hast", jež byla zařazena na soundtrack ke kultovnímu filmu The Matrix.

RAMMS+EIN Od května 2000 kapela připravovala v Jižní Francii album "Mutter", jež bylo dokončováno v belgickém studiu Galaxy Studios. Vánoční trh obohatil DVD singl "Links 2 3 4". V březnu 2001 vyšla třetí komerčněji pojatá řadovka "Mutter". V červnu 2001 Rammstein absolvovali "Mutter tour" po Evropě a v jehož rámci se 12. června představili na Strahovském stadionu jako předkapela AC/DC. Půl roku poté se 12. listopadu 2001 vrátili do Prahy, kde v Paegas Aréně předvedli velkolepou ohnivou show.

V roce 2002 se od Rammstein prosadily dvě písně na deskách k filmům. Součástí soundracku Resident Evil se stala skladba "Halleluja" a film XXX obohatil titul "Feuer Frei".

24. listopadu 2003 bylo šestici Rammstein vydáno DVD "Lichtspielhaus", překládané do angličtiny jako "Moviehouse". Obsáhlo všechny dosavadní videoklipy Němců včetně choulostivého "Stripped".

RAMMS+EIN Originální, německy zpívající skupina Rammstein se během své kariéry dostala již mnohokrát do problému, zejména díky svým textům, písni "Bück dich" a perverzně úchylné pódiové prezentaci se stříkajícím umělohmotným penisem.

Rammstein vydali 26. července 2004 v Německu, Rakousku a Švýcarsku úvodní singl "Mein Teil" k právě dodělávanému albu s pracovním názvem "Reise Reise", jež vyjde v polovině září 2004. Celosvětově měl singl, na němž jsou i dva remixy od Pet Shop Boys, premiéru 30. července 2004. Brutální videoklip "Mein Teil" je určen pouze pro silné žaludky, kterým nevadí válení v bahně, pochod Berlínem na řemínku, pojídání anděla či náznaky kanibalismu.

V červenci 2004 si od kontroverzních Rammstein vybrala naopak velmi konzervativní automobilka Mercedes-Benz do reklamy na nový Mercedes SLK úryvek z jejich super songu "Mein Herz brennt".

RAMMS+EIN Řízná německá úderka Rammstein vyvrhla 27. září 2004 své čtvrté studiové zvěrstvo "Reise, Reise". O co jde naznačil již 'milostný' sigl "Mein Teil", jehož obrazová podoba pojednává o německém kanibalovi Meiwesovi, který snědl penis svého milence.

Rammstein představili 3. prosince 2004 své tehdy aktuální album "Reise, Reise" v pražské T-Mobile Aréně. 22. února 2005 koncertovali v ostravské ČEZ Aréně. Předskakovala jim finská Apocalyptica, se kterou Rammstein v závěru odehráli jeden společný song.

Zhruba rok po vydání Reise Reise vychází 28. 10. 2005 nové album Rosenrot. Obsahuje písně z éry Reise Reise a pár nových. K CD bylo i DVD s třemi živými songy. Už jsme se dočkali 3 videoklipů více či méně povedených. V roce 2006 si dávají Rammstein roční pauzu a poté chtějí natočit další album, které má být mnohem tvrdšé než Rosenrot.

Hodnocení: 2.8/5 (75 hlasů)

Komentáře (1)

Napsal: | 22.5.2012 18:19 | Odpovědět

*WALL* *WALL* *WALL* *WALL* *WALL* *WALL*

Přidat komentář

Odeslání komentáře
Pro tučné písmo použijte [B]text[/B] pro kurzívu [I]text[/I]
Smajlíci: :-) ;-) :-( :-D :-! 8-) :-/ *WALL* *ROFL* *LOL* *YES*

© Copyright 2008 - 2010 Portik.cz - all rights reserved, realizace Live trading, s.r.o.
Nezodpovídá za kvalitu, zdroj a prává všech uveřejněních referátů !