Nejslavnější rockoví zpěváci

Autor: Tom Lexís | 7.3.2011 20:53 | 0 komentářů | Přečteno: 7095 krát

Zpočátku, když jsem si vybíral tento referát, myslel jsem že úkol ho zpracovat bude lehký, ale tak trochu jsem se mýlil. Slavných rockových zpěváků je mnoho, a tak jsem referát přejmenoval na nejslavnější rockové zpěváky, kterých zase tolik není.

Začnu asi tím nejslavnějším –Elvis Aaron Presley. Je považován za „zakladatele“ rocku. Tento král rock’n’rollu se narodil 8. ledna 1935. Jeho kariéra byla však ošemetná – v hudbě neměl konkurenty, ale ve filmu se mu moc nedařilo(některé jeho filmy byly pěkné propadáky). Vydal spoustu alb a písní z kterých se později staly hity(např. písně Stuck On You, It´s Now Or Never, Are You Lonesome Tonight?, Surrender, In The Ghetto, Way Down …). Umírá roku 1977.
Jistě bych se měl zmínit o skupině Beatles (všichni členové byli slavní zpěváci). Paul McCartney, John Lennon, Ringo Starr, George Harrison - kdo by je neznal, vždyť to byla a stále je jedna z nejpopulárnějších skupin naší planety. Jejich nejslavnější hity proletěly celý svět - "Yesterday", "Strawberry Fields Forever", "Lucy In the Sky with Diamonds", "Michelle Ma Belle", “Help”.
Freddie Mercury (vlastní jméno Farrokh Bulsara)- Narozen v úterý 5.9. 1946 na ostrově Zanzibar u pobřeží Tanzanie. Člen skupiny Queen(tato skupina také patří k elitě rockových skupin minulého století).
Madonna - Madonna Louise Veronica Ciccone se narodila 16.srpna 1958 v městečku Bay City u Detroitu.Jak příjmení Ciccone naznačuje,že rodina Madonnina otce pochází z Itálie.Matka byla francouzská Kanaďanka.
MOBY (*1965 v New Yorku- †) - Moby, vlastním jménem Richard Melville Hall, bezesporu patří mezi nejvíce uznávané hudební osobnosti. Vysloužil si spousty přezdívek jako je chameleon, hudební čaroděj, technoskřítek apod.
O Mobym můžeme tvrdit, že dokáže zahrát snad na jakýkoliv nástroj, zremixoval Michaela Jacksona i Mettalicu a stále o něm platí, že vždy dokáže s něčím překvapit.
Daniel Landa (*1968 - †) - Známý český rockový zpěvák se narodil 4.11.1968 v Praze. Za svojí sólovou tvorbu vydal tyto desky: „Valčík“, následuje „Chcíply dobrý víly“ (1994), „Pozdrav z fronty“ (1997), „Smrtihlav“ (1998), „Konec“ (1999), „Best of Landa“ (2000), „9mm argumentů“ (2002) „Krysař“ (2002), „Vltava Tour“ (2003) a zatím poslední Neofolk (2004) . Za svou hudební tvorbu obdržel již dvanáct zlatých a pět platinových desek, v roce 2000 byl vyhlášen firmou EMI "nejúspěšnějším českým autorem za posledních deset let".


Další zpěváci nedosáhli takové slávy, ale nikdo neůže říci že nebyli slavní.

Robbie Williams (*1974 Stoke-on-Trent - †).
Nelly (*1974 - †)
A.Langerová(*1974 - †)
Eminem (vlastním jménem - Marshall Bruce Mathers III, *197 - † )

Tito zpěváci jsou oblíbení hlavně v současné generaci.

Hodnocení: 2.4/5 (80 hlasů)

Komentáře (0)

Přidat komentář

Odeslání komentáře
Pro tučné písmo použijte [B]text[/B] pro kurzívu [I]text[/I]
Smajlíci: :-) ;-) :-( :-D :-! 8-) :-/ *WALL* *ROFL* *LOL* *YES*

© Copyright 2008 - 2010 Portik.cz - all rights reserved, realizace Live trading, s.r.o.
Nezodpovídá za kvalitu, zdroj a prává všech uveřejněních referátů !