Cryonics

Autor: Tom Lexís | 9.12.2009 20:10 | 0 komentářů | Přečteno: 4205 krát

Tento taneční projekt založili v roce 1998 dva dlouholetí kamarádi a djś Petr Klein a Citizen-X. Protože oba působili na taneční scéně již řadu let a na hudbu měli stejný názor, domluvili se spolu a rozhodli, že by bylo dobré začít skládat vlastní hudbu.
V roce 2000 jim vyšlo první album , které neslo název WELCOME TO THE FUTURE. O rok později to bylo album IN THE WHITE WAVES a v roce 2002 zatím poslední album, nesoucí název WE LIKE IT LOUD.
Za tu dobu se jejich sound vyjasnil natolik, že dnes je možné jen těžko najít konkurenční projekt, který se zabývá stejným žánrem.
V roce 2003 přibyl do týmu CRYONICS další člen Luboš Cahák, který již hostoval na posledním albu a odchází Citizen-X.

Petr Klein
10.10.1968 České Budějovice
Studoval : 6 let piano , 2 roky bicí , 3 roky acustickou a elektrickou kytaru.
Od roku 1990 - 2003 hraje diskotéky na JIHU ČECH. Nikdy se nevěnoval mixování z vynilových nosičů pouze na hraní z maxi singlů. Jeho sbírka čítá cca. 2000 MCD. Jeho snem bylo vždy komponovat taneční muziku. V osmdesátých letech tato možnost nebyla proto hrál ve dvou poprockových kapelách na kytaru.
V roce 1990 se seznamuje s Davidem Nejedlým a po hudební stránce si velice rozumějí. V roce 1998 vzniká vlastní studio a spolu s Davidem zakládá projekt CRYONICS.
Ve studiu CRYONICS se natočila v období 2000-2003 již tři společná taneční alba ,která byla produkována Davidem a Petrem a nikdy nebyla nabídnuta tuzemským vydavatelům ( oba pánové tvrdí ještě není ten správný čas ).
V roce 2003 posiluje CRYONICS Luboš Cahák a společně nátáčí první video clip a společně pracují na čtvrtém CD ,které vyjde na konci letošního roku.
Petr KLEIN a jeho hobby.
Taneční muzika, cestování , dobré jídlo-především rybí speciality, kvalitní francouzské a italské víno a pohoda !
OBDIVUJE - zaoceánské jachty a rychlé motorové čluny.
JEHO CíL - komponovat společně s CRYONICS kvalitní taneční muziku a získat si co nejvíc příznivců.

Dj LUKA (Luboš Cahák)
Narodil se roku 1968 v Českých Budějovicích už od svého mládí se zajímal o hudbu a všem ve svém okolí vnucoval názor, že se bude živit uměním. Mezi jeho idoly patřili Jiří Korn, Karel Gott, Hana Zagorová, Helena Vondráčková aj., ze zahraničních pak Beatles Suzane Vega, Boney-M a italská scéna. Ve svých školních letech vlastnil cca 200 LP domácí a zahraniční hudby. Ve třinácti letech se začal intezivně jako samouk věnovat hře na kytaru.
Po roce intezivního hraní založil svou první amatérskou kapelu.
- V roce1983 zakoupily v té době dostupnou profesionální aparaturu a začali se připravovat na profesionální dráhu na rokové scéně.
- V roce 1984 začali vystupovat jako zábavová kapela a navštěvovali i různé taneční a rockové ligy a soutěže.
- V roce 1987 nastupuje ZVS a jako voják si občas zahraje v posádkové kapele.
- V roce 1989 se vrací do civilu a v zápětí přichází revoluce a s ní i nové možnosti.
- V roce 1990 začíná pořádat své vlastní diskotéky v nájemních sálech ale nechává se i najímat jako dj Luka, intezivněji spolupracuje s djś Petrem Kleinem a Michalem Udatným. Jeho působení jako dj je v Jč regionu a mezi muziku kterou má nejraději patří Snap, KLF, U96, The Prodigy, Dance 2 Trance aj.
- V roce 1993 nastupuje jako moderátor ranního vysílání na stanici Radio 21st. Jeho týden se stává hudebním maratonem hraje 6x týdně v rádiu 04-08 hod. a 2x týdně diskotéku z které jede rovnou do vysílání.
- V roce 1994 po roce této vyčerpávající práce opouští Radio a zakládá Reklamní. modelovou a produkční agenturu Monika a diskotéky pomalu opouští z důvodů časové tísně. Nadále spolupracuje s předními dj´s a špičkami populární hudby v ČR na svých pořadech a se svou agenturou se stává nejsilnější ve svém oboru v Jč. V roce 2002 se opět dává dohromady s Petrem Kleinem a Citizenem-X a domluví se na hostování v Cryonics .
- V roce 2003 se domluví účast a realizace čtvrté desky Cryonics v novém obsazení.
Záliby: muzika, foto&video, závodní střelba na terč, závodní střelba IPSC, OFF ROAD.
Neodolá: dobrému vínu a jídlu.

Hodnocení: 2.4/5 (67 hlasů)

Komentáře (0)

Přidat komentář

Odeslání komentáře
Pro tučné písmo použijte [B]text[/B] pro kurzívu [I]text[/I]
Smajlíci: :-) ;-) :-( :-D :-! 8-) :-/ *WALL* *ROFL* *LOL* *YES*

© Copyright 2008 - 2010 Portik.cz - all rights reserved, realizace Live trading, s.r.o.
Nezodpovídá za kvalitu, zdroj a prává všech uveřejněních referátů !