Intimníček

Autor: Tom Lexís | 10.12.2009 12:09 | 0 komentářů | Přečteno: 2860 krát

Intimníček, aneb přepadla mě puberta
Pomocník do hodin OV+RV popřípadě společenskovědních oborů na SŚ

Autorka . Šárka Junková
Název knihy: Intimníček, aneb přepadla mě puberta.
Vydavatel Víkend, Praha.

Jedná se o knihu -neknihu, jak říká sama autorka. Také říká, že by chtěla, aby se kniha stala deníčkem, rádcem, zápisníčkem a přítelem každé dívky klidně už od dvanácti let. Kniha vznikla v rámci jejich příprav na hodiny a přímo v průběhu hodin rodiné výchovy v šesté až deváté třídě základní školy, ale některé postřehy pocházejí i ze středních škol. Ale kupodivu není vůbec nudná a čtenáři se zdá, že s učením nemá nic společného, což se dá poznat už podle názvů jednotlivých kapitol, třeba jako: „No nazdar! Já rostu, páchnu, chlupatím a kdoví co ještě!“. Kniha se skládá z příběhů skutečných mladých lidí, a to jak dívek, tak chlapců, třeba Lucie, která nevěděla, že toužit po pohlazení je normální, nebo Kamila, který se musel poprat se svou odlišnou sexuální identitou nebo děsivý příběh Radka, který se stal obětí pedofila.
Po každém příběhu následuje obecné vysvětlení situace a názory autorky a někdy i jejich žáků na situaci popsanou v příběhu. No a na odlehčení najdou dívky v knize několik zamilovaných testíků, přehršli vtipů a zábavné ankety, ve kterých nebyly žádné odpovědi cenzurovány.
Musím si povzdechnout, že kdyby všichni učitelé takovým způsobem vedli hodiny rodinné výchovy, byl by to ten nejzábavnější předmět na světě. A možná, možná byste jim mohli knihu doporučit a pak se v hodinách víc bavit(najdete ji v knihovnách, není nutné ji hned kupovat)... ale samozřejmě stojí za přečtení i doma, v soukromí. Pak můžete v hodině okouzlit a získat za jedna!
Vřele doporučuji.

Hodnocení: 2.3/5 (39 hlasů)

Komentáře (0)

Přidat komentář

Odeslání komentáře
Pro tučné písmo použijte [B]text[/B] pro kurzívu [I]text[/I]
Smajlíci: :-) ;-) :-( :-D :-! 8-) :-/ *WALL* *ROFL* *LOL* *YES*

© Copyright 2008 - 2010 Portik.cz - all rights reserved, realizace Live trading, s.r.o.
Nezodpovídá za kvalitu, zdroj a prává všech uveřejněních referátů !